Operator tipar digital / DTP

HelloPrinting
  • Data Postării 3 octombrie 2018
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 107
Descrierea Jobului

Cerinte:
– cunostinte avansate de Corel;
– cunostinte de baza Photoshop si Illustrator;
– cunostinte privind finisajele tipografice (stantare, biguire, laminare, taiere, etc);

– cunostinte de utilizare gravator laser si imprimanta UV 60*40 cm.
– buna organizare, atentie la detalii, seriozitate;
– experienta de lucru intr-o agentie de productie publicitara minim 1 an;
– experienta de operare tipar digital;
– cunostinte operare cutter plotter.

Responsabilitati:
– inregistrarea comenzilor;

  • – verificarea fisierelor si pregatirea acestora pentru tipar;
  • – adaptarea, modificarea sau derivarea unor machete existente;
  • – realizarea de machete grafice cu complexitate scazuta spre medie;
  • – comunicare cu colegii de la vanzari, si, uneori, direct cu clientul;
  • – verificarea materialelor tiparite, sa fie conforme cu fisierele create;
  • – manipularea echipamentelor de printare, respectiv printare pe tipar digital, Imprimanta UV, gravator laser;
  • – intretinerea utilajelor;
  • – monitorizarea si actualizarea stocurilor de materie prima.

Constituie avantaje:

– creativitate, simt estetic;

  • – capacitatea de comunicare;
  • -mcapacitatea de a intelege si de a urma specificatiile de design si productie ale unei lucrari;
  • – o personalitate metodica, care acorda atentie detaliilor;
  • – capacitatea de a crea sau de a improviza

Despre locul de munca:

  • – agentie de productie publicitara
  • – cea mai mare parte a activitatii se desfasoara in fata unui calculator; programul de lucru este intre  09-18:00, de luni pana vineri.
  • – activitate diversificata, in cadrul unui colectiv tanar si placut, proaspat format;
  • – posibilitatea de crestere a salariului in functie de implicarea in activitate;
  • – activitatea se desfasoara intr-un spatiu de birouri central, luminos, climatizat.
  • – utilajele cu care vei lucra sunt noi
  • – accesul este facil, in apropierea mijloacelor de transport;
  • – salariu motivant.

Oportunitatea de a invata utilizarea tehnologiilor moderne de printare pe suprafete atipice, de exemplu plastic, metal, sticla, piele, lemn.

Trimiterea CV-ului se face pe adresa de mail office@cat-media.ro

Detaliile Jobului
  • ExperientăPrimii 3 ani experiență
  • GenulAmbele