Junior Marketing Specialist cu Germana

Pub-Story SRL
  • Data Postării 30 martie 2018
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 72
Descrierea Jobului

Vorbesti fluent limba lui Goethe si iti doresti o cariera in marketing online ?

« Aplica » si hai sa ne cunoastem !

Cautam un Junior Marketing Specialist, care sa ne ajute cu :

– Redactarea de newslettere si continut optimizat din punct de vedere SEO pentru website-urile companiei;
– Gestionarea campaniilor de Google AdWords.
– Mentinerea relatiei cu clientii companiei;
– Intocmirea de rapoarte si statistici lunare;
– Gasirea de noi oportunitati de dezvoltare si noi piete pentru companie;
– Participarea la dezvoltarea strategiei de marketing;

Ce ne dorim de la tine ?

– Studii superioare finalizate in domeniul Marketing, Jurnalism, Comunicare sau Limbi Straine;
– Constituie un avantaj experienta in domeniul Copywriting, Comunicare sau Marketing;
– Obligatoriu: cunoasterea avansata a Limbii Germane; (o a doua limba de circulatie europeana constituie avantaj);
– Interes pentru noile tehnologii, redactare de texte;
– O persoana dinamica, sociabila, care vrea sa invete si sa se afirme in domeniul marketingului online.