Brand Manager

Arco Expert
Descrierea Jobului

Scopul principal al acestui post este: dezvoltarea brandurilorproprii ale companiei si ale brandurilor partenere din portofoliu, cu scopulcresterii cifrei de afaceri si a profitabilitatii.

Responsabilitati:

         Realizeaza si implementarea planul annual demarketing

         Lucreaza impreuna cu sales managerul larealizarea strategiei 4P (Produs, Promovare/ Comunicare, Pret, Plasare la raftsi distributie);

         Analizeaza periodic competitia, consumatoriitinta, tendintele de consum si propune masuri de crestere a profitabilitatiibrand-ului si a indicatorilor de brand (vanzari, expunere, etc);

         Informeaza echipa de vanzare asupra:portofoliului de produse, calitatilor / beneficiilor produselor, preturi si grillede discount, activitati promotionale, a tuturor problemelor legate de produse,furnizor sau brand;

         Propune campanii si initiative promo care deservesstrategiile generale de brand si ale companiei;

         Colaboreaza inter-departamental pentrurealizarea diverselor evenimente  internesi externe;

         Identifica produse noi cu potential de vanzaresi face propuneri pentru inovatii;

         Comunica cu departamentul de grafica pentrucrearea ambalajelor si colaboreaza cu tipografiile pentru realizarea acestoraprecum si a materialelor de promovare

         Asigra management lunar al bugetului de marketing

Cerinte:

         Sa ai studii superioare, de preferat marketing;

         Sa ai minim 2-3 ani de experienta indepartamnetul de marketing, sau 2 ani pe un post similar intr-o companie FMCG(experienta in industria accesoriilor de GSM este un avantaj)

         Sa stapanesti foarte bine MS Office

         Sa cunosti limba engleza – nivel mediu – avansat

         Sa fii o persoana responsabil, capabila deautomotivare si rezultate

         Sa ai “DEX appeal” ridicat atat in romana, catsi in englezia, si simtul umorului

         Sa fii o persoana optimista, extrovertita siorganizata;

         Sa fii o persoana flexibila, creative sideschisa spre nou

Se ofera:

         Pachet salarial motivant, mediu de lucru dinamicsi profesionist

Detaliile Jobului
  • ExperientăPeste 3 ani experiență
  • GenulAmbele