ACCOUNT EXECUTIVE BTL

ABC Human Capital
  • Data Postării 16 martie 2018
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 119
Descrierea Jobului

CANDIDATUL IDEAL

– Experienta in campanii BTL la nivel national, cu hostesse si promoteri
– Experienta in client service – de preferat sa fi gestionat conturi in agentiide BTL sau de publicitate, cu experienta in gestionarea logisticii si abugetului aferente proiectului
– Experienta in relationarea si coordonarea echipelor de promoteri si hostesse (depreferat in agentii de BTL/Casting sau publicitate)
– Capacitatea de a selecta, pregati, responsabiliza si coordona promoterii sihostessele agentiei
– Bune cunostinte despre publicitate si BTL (sa cunoasca principaliijucatori/agentii de publicitate, din zona BTL si PR, de pe piata, precum si ceimai mari clienti pe BTL, de regula companii din zona FMCG)

– Buna operare calculator Outlook

– Contabilitate la nivel basic (un minim de notiuni de baza)

– Engleza: minim un nivel mediu
– Bune abilitati de comunicare
– Energie si atitudine pozitiva, cat si ambitie si dorinta de dezvoltare

 – Seriozitate, dedicare si proactivitate.

DESCRIEREA JOB-ULUI

1. Recrutarea,formarea si instruirea echipei de hostesse si promoteri
2. Crearea si improspatarea periodica a bazei de date (hostesse si promo) aagentiei prin organizarea casting-urilor interne, interviurilor de selectia aacestora, cu promovarea si pe canale de SM (FB, Instagram) a anunturilor decasting & recrutare
3. Organizarea casting-urilor pentru clientii agentiei, prin prezentarea intr-omaniera profesionala si la cele mai inalte standarde a hostesselor saupromoterilor, online sau fizic, conform cu brief-ul de casting primit, inconformitate cu cerintele clientului sau in  functie de nevoile fiecarui proiect/eveniment/activare
4. Realizarea bugetelor/ofertarea catre client, negocierea acestora, clientservice
5. Mentinerea comunicarii continue cu clientul in ceea ce priveste dezvoltarea,adaptarea, modificarea oricaror termene, activitati sau solutii pentruimplementarea proiectului
6. Implementarea corecta si la timp, cu succes, a campaniilor promotionale/activarilorpentru a avea feedback pozitiv de la clienti si a dezvolta portofoliul acestora
7. Gestionarea materialelor si a bugetelor aferente proiectelor/campaniilor
8. Cresterea calitatii serviciilor prin proactivitate fata de client
9. Crestere si dezvoltarea portofoliului de clienti, atragerea de noi clienti,reactivarea clientilor vechi ai agentiei, cresterea volumelor cu clientii dejaactivi

10. Mentinerearelatiei cu furnizorii in vederea producerii materialelor si serviciiloradiacente necesare pentru buna implementare a proiectului/campaniei/activarii.

Detaliile Jobului
  • ExperientăPrimii 3 ani experiență
  • GenulAmbele