Specialist PPC (AdWords)

Plantaria
  • Data Postării 22 septembrie 2017
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 461
Descrierea Jobului

Cautam Specialist PPC, cu minim 2 ani experienta in campanii de Google AdWords. Avem provocari de depasit impreuna prin optimizarea campaniilor pay-per-click pentru un magazin online cu peste 6.000 de produse naturiste!

Cerinte:

– Expertiza in AdWords, atestata de experienta si certificare AdWords

– Constituie un mare avantaj experienta in campanii de Facebook Ads

– Interpretare avansata de date din Analytics

– Personailitate placuta intr-o echipa foarte de treaba

– Capacitate de organizare si proactivitate

– Spirit de luptator

Descrierea jobului:

– Gestionarea, analizarea si optimizarea campaniilor Google AdWords si Facebook existente pentru atingererea obiectivelor lunare

– Dezvoltarea si implementarea strategiilor AdWords si Facebook

– Analizarea competitiei, realizarea studiilor de cuvinte cheie si crearea de noi campanii AdWords

– Gestionarea bidurilor: CPC si CPA

– Testare (A/B testing), colectarea si analiza datelor pentru cel mai mic cost pe conversie si cel mai bun ROI

– Raportare

– Proactivitate in propuneri de noi abordari de campanii pay-per-click;  Explorarea unor noi canale de publicitate, descoperirea unor noi posibilităti (oportunităti) de afisare a reclamelor

Beneficii:

– Stabilitate

– Challenge-uri motivante

– Program full time 8h/zi de luni pana vineri

– Locatie centrala: zona Hala Traian

– Program de integrare intr-o echipa dinamica

– Mediu de lucru primitor

– Team building-uri si iesiri ca oameni suntem

– Conferinte si trainguri de specialitate

Detaliile Jobului
  • ExperientăPrimii 3 ani experiență
  • GenulAmbele