SALES REPRESENTATIVE – cosmetice profesionale pentru saloane de coafura

ABC Human Capital
  • Data Postării 25 iulie 2017
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 812
Descrierea Jobului

Responsabilitati

-Atragerea de clienti noi si loializarea lor continua in scopul indeplinirii cifrelor lunare de plan si a imbunatatirii distributiei
– Responsabilitatea totala a incasarii valorilor facturilor emise in urma onorarii comenzilor
– Incasarea in termenele negociate/stabilite a facturilor emise ca urmare a unei comenzi
– Sustinerea activitatilor specifice de seminarizare a clientilor; organizarea de seminarii zonale si in salon cu ajutorul departamentului Marketing, precum si sustinerea periodica, cu forte proprii, de seminarii in salon
– Prezentarea in mod activ a programelor comerciale / marketing existente si sustinerea lor
– Conceperea, redactarea si expedierea lunara catre departamentul de marketing precum si in atentia superiorului ierarhic direct, de rapoarte despre piata si activitatea companiilor concurente
– Distributia si utilizarea eficienta a materialelor specifice: standuri, postere, placate, sales-foldere, brosuri, cataloage, etc.
– Contacte si incheierea de contracte cu scolile profesionale care au ca profil activitatea de coafura-frizerie in cadrul programului de sustinere a acestora si urmarirea respectarii clauzelor stabilite, dupa caz.
– Vizitarea cel putin o data pe luna a tuturor clientilor din zona sa de activitate
– Stabilirea de relatii interpersonale pozitive cu toti clientii.

Cerinte

– Experienta pe un post similar – minim 2-3 ani
– Excelenta abilitati de comunicare si relationare
– Orientare catre rezultat
– Permis conducere – cat. B.

Cv-urile pot fi trimise la adresa de e-mail iuliana.apopei@abchumancapital.ro

Beneficii Oferite

-masina de serviciu
-laptop, tableta,telefon
-salariu fix+bonusuri+comision din vanzarile nete

Detaliile Jobului
  • ExperientăNecalificat
  • GenulAmbele