Key Account Manager

Namisoft Technologies
  • Data Postării 3 ianuarie 2018
  • Aplică înainte de: 30 ianuarie 2018
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 5
Descrierea Jobului

Candidatul ideal

-Experienta relevanta in domeniul vanzarilor (vanzarea de servicii IT constituie un avantaj)

-Persoana energica, persuasiva, cu atitudine serioasa, pozitiva

-Abilitati excelente de comunicare, de lucru in echipa

-Disponibilitate de a calatori (in principal in Bucuresti, dar nu exclusiv)

-Studii superioare sau medii

-Cunostinte de baza MS Office (MS Word, Excel, Powerpoint)

-Posesia unui permis auto categoria B este apreciata

Responsabilitati

-Efectuarea studiilor de piata necesare pentru a identifica potentiali clienti

-Dezvoltarea si administrarea portofoliului de clienti

-Participarea activa la implementarea strategiei de vanzari

-Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;

-Realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;

-Ofertarea, negocierea si urmarirea derularii contractelor;

-Redactarea zilnica a rapoartelor privind activitatea desfasurata;

-Oferirea unor servicii de calitate clientilor Namisoft;

-Colaborarea cu diferitele departamente ale firmei pentru realizarea obiectivelor

Beneficii

-Pachet salarial atractiv, in concordanta cu performantele obtinute si realizarea obiectivelor de vanzari; salariul este format dintr-o suma fixa + comision cu valoare nelimitata (calculat ca procent din valoarea vanzarilor)

-Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-un start-up inovativ si ambitios ca lider al echipei de vanzari

-Decontarea diferitelor servicii folosite (telefonie, transport, etc.)

Detaliile Jobului
  • ExperientăPrimii 3 ani experiență
  • GenulAmbele