Colaborare student – Administrator Website-uri

Decora Design
  • Data Postării 17 noiembrie 2017
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 10
Descrierea Jobului

Firma de Design Interior cauta colaborator in regim part-time pentru servicii de administrare si mentenanta site-uri web si magazin online.

Cerinte:
-Cunostinte temeinice de WordPress / Joomla / Prestashop / Photoshop;
-Abilitati de comunicare orala si scrisa in limba romana si engleza;
– Cunostinte de operare: MS Office, Power Point, Excel,Outlook;
– Capacitate de inovatie, redactare si creativitate;
– Persoana tanara si ambitioasa;
-Usurinta in exprimare, eficienta si rapiditate in gandire si executie;
– Receptivitate la solicitarile profesionale.

Atributii:

-Actualizarea sau modificarea paginilor web (continut, link-uri, bannere);
– Adaugarea de documente noi pe paginile existente;
-Modificari în structura grafica si în functionalitate;
-Actualizarea catalogului online cu servicii, produse sau oferte;
– Crearea altor pagini noi, oferte de pret, campanii de email-marketing;
– Testarea site-urilor pentru a verifica eficacitatea si utilizabilitatea acestora;
– Promovarea website-urilor pe diverse site-uri de socializare;
– Inscrierea website-urilor in directoare web;
-Backup-uri periodice;
-Administrarea bazelor de date si optimizarea acestora;
-Optimizare SEO si marketing online.

Beneficii :
– Program de munca PART TIME / FULL TIME in showroom-ul localizat in Piata Romana
– Salariu fix + bonusuri in functie de performanta
– Traininguri si suport continu pentru cresterea ta profesionala intr-o echipa tanara, profesionista si dinamica, cu un mediu de lucru placut.

Detaliile Jobului
  • ExperientăPrimii 3 ani experiență
  • GenulAmbele