Asistent Marketing. L. germana

Solve & Perform
  • Data Postării 12 ianuarie 2018
  • Aplicanți 0
  • Vizualizări 83
Descrierea Jobului

Recrutam pentru clientul nostru companie multinationala din domeniul retail non-food.

Responsabilitati

Colaborare stransa cu dep. Vanzari, Achizitii, Controlling, Marketing International
Activitati de marketing – ATL & BTL
Bugetare, raportari specifice, alocarea resurselor
Colaborare cu agentii de publicitate, media-buying, cercetare de piata
Participare la negocierea cu centrele comerciale la nivel de marketing
Participarea la campaniile de deschidere de magazin
Intocmirea de raportari, evaluari campanii si activitati de marketing
Participarea la dezvoltarea solutiilor Multichannel
Asigurarea aportului de continut pentru platformele online
Intretinerea si monitorizarea activitatii Social Media si a site-urilor
Implementarea conceptelor pe platformele online
Analizarea problemele care apar pe platformele online si gasirea de solutii impreuna cu membrii echipei si a partenerilor externi
Asigurarea suportului pentru clienti
Implementarea solutiilor stabilite pentru clienti
Alte activitati online (research, mailuri, activitati de moderator, rapoarte)

Cerinte

– Cunoasterea limbii germane – nivel avansat

– Cunostinte bune de limba engleza
– Afinitate si interes pentru lumea online: eCommerce, Social Media, Mobile, Apps
– Pasionat de inovatie
– Capacitatea de a lucra structurat, organizat
– Proactiv, orientat catre indeplinirea obiectivelor.
– Persoana comunicativa, deschisa, dornica sa invete continuu
– Capacitate ridicata de a lucra in echipa, atat cu membrii din departament cat si cu parteneri externi.
– Intelegerea notiunilor de Social Media, Web Content Management, SEO, etc;
– Ambitie, creativitate, organizare, orientare catre detalii, seriozitate.
– Abilitati foarte bune de managementul timpului
– Capacitatea de a asimila informatii noi si de a le gestiona
– Cunostinte operare PC

Detaliile Jobului
  • ExperientăPrimii 3 ani experiență
  • GenulAmbele